Kancelaria Radców Prawnych

Aktualności

Prawnik Pierwszego Kontaktu – nieodpłatne porady prawne dla mieszkańców gmin podwarszawskich

Wśród społeczeństwa w dalszym ciągu panuje przekonanie, że pomoc prawna to rozwiązanie przeznaczone wyłącznie dla osób majętnych. Nic bardziej mylnego – każdy obywatel ma prawo do uzyskania porad prawnych, a kwestie finansowe nie mogą tu być przeszkodą. Mieszkańcy podwarszawskich gmin już od kilku lat mogą korzystać z porad prawnych Kancelarii Radców Prawnych Korzybski Wojciński Kozłowska świadczonych pro bono w ramach programu „Prawnik Pierwszego Kontaktu”.

Porady prawne pro bono – co to oznacza?

Istotą etosu adwokackiego jest niesienie pomocy każdej osobie bez względu na jej wiek, przynależność wyznaniową, reprezentowane poglądy czy stan majątkowy. Składając ślubowania, radca prawny i adwokat zobowiązuje się do ochrony praw i wolności obywatelskich oraz współdziałanie w szerzeniu świadomości prawnej wśród społeczeństwa. Nieodpłatne porady prawne mają pokazać, że prawo i sądy mają przede wszystkim chronić interesy obywateli, a każdy z nas jest równy wobec prawa niezależnie od zasobności portfela.

Kto i z jaką sprawą może się zgłosić w ramach programu?

Z programu „Prawnik Pierwszego Kontaktu” skorzystać mogą wszyscy, u których istnieje potrzeba takiej konsultacji. W ramach programu podejmowane są wszelkie zagadnienia za wyjątkiem spraw karnych – radcowie prawni analizują akty notarialne lub umowy, doradzają, jak rozwiązać zaistniały spór oraz zaproponują dalsze kroki postępowania przy sprawach bardziej złożonych. Dzięki temu można się dowiedzieć, czy zaistniały problem można z powodzeniem rozwiązać na drodze sądowej.

Porady prawne pro bono – czy warto?

Pomoc prawna – niezależnie od tego, czy jest ona odpłatna, czy pro bono – świadczona jest w pełni profesjonalnie i kompleksowo. Na każdym etapie radcowie wyjaśniają obowiązujące przepisy prawne, używając przyjaznego, zrozumiałego dla wszystkich języka zamiast enigmatycznego żargonu prawnego. Bardzo często radcowie pomagali w sytuacji, kiedy ktoś został pokrzywdzony i nie miał świadomości zaistniałej krzywdy lub nie był co do niej pewny. Czasami jedno spotkanie, wspólne przeanalizowanie dokumentów czy umów, może rozjaśnić sytuację i pomóc w odnalezieniu właściwego, korzystnego rozwiązania. Często również Kancelarie proponują rozwiązanie sporów w sposób polubowny, który jest szybszy i o wiele mniej stresujący niż wniesienie sprawy do sądu.

Kto może skorzystać z pomocy prawnej w ramach programu „Prawnik Pierwszego Kontaktu”?

„Prawnik Pierwszego Kontaktu” to program organizowany już od kilku lat. Kancelaria Radców Prawnych Korzybski Wojciński Kozłowska od początku swojej działalności świadczyła porady prawne w Piasecznie i stopniowo rozszerzała swoją działalność na kolejne podmiejskie gminy. Z pomocy prawnej w ramach programu „Prawnik Pierwszego Kontaktu” moża skorzystać dziś w Zielonce, Wołominie, Ząbkach, Legionowie, Sulejówku, Piasecznie, Ożarowie Mazowieckim, Radzyminie, Górze Kalwarii. Od niedawna kancelaria świadczy też porady prawne w Wieliszewie, Błoniach i Milanówku. Informację o dyżurach pracowników kancelarii radców prawnych w poszczególnych miejscowościach można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych gmin.

Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości. Jak wiadomo, „nieznajomość prawa szkodzi”. Program „Prawnik Pierwszego Kontaktu” pozwala zasięgnąć pomocy u specjalistów i dowiedzieć się, czy powinniśmy dochodzić swoich praw na drodze sądowej.

Nasza Kancelaria współpracuje w ramach programu „Prawnik Pierwszego Kontaktu” z niżej wskazanymi miastami:

Zielonka 
Wołomin
Ząbki
Legionowo
Piaseczno
Ożarów Mazowiecki
Radzymin
Góra Kalwaria
Wieliszew
Błonie
Milanówek

Możliwość komentowania Prawnik Pierwszego Kontaktu – nieodpłatne porady prawne dla mieszkańców gmin podwarszawskich została wyłączona
Skontaktuj się z nami!Umów się z radcą prawnym na rozmowę!