Fakty:
Radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie
Radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie
W jego ocenie zawód radcy prawnego jako zawód zaufania publicznego wiąże się przede wszystkim z ogromną odpowiedzialnością za dobro Klienta, którego interes należy uważać zawsze za wartość nadrzędną. Kierując się tą zasadą stara się wykonywać swoje obowiązki w sposób rzetelny, terminowy i z zachowaniem najwyższej jakości świadczonych usług. Uważa przy tym, że każda powierzona sprawa z zasady wiąże się z pewnym ryzykiem, zaś podstawową rolą odpowiedzialnego pełnomocnika jest jego minimalizacja poprzez zastosowanie odpowiedniego podejścia oraz fachowość w działaniu.
Postrzegając zawód prawnika w ten sposób, szczególnie istotną rolę pełni doświadczenie, które zdobyć można wyłącznie poprzez codzienną praktykę – właśnie z tej przyczyny pracę zawodową postanowił podjąć już na drugim roku studiów prawniczych. W obszarze jego zainteresowań znajduje się obecnie przede wszystkim problematyka kredytów pseudowalutowych (którą zajmuje się już od kilku lat) oraz szeroko rozumiane prawo zobowiązań – zarówno w zakresie obsługi przedsiębiorców jak i konsumentów.
Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz ukończył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Prywatnie interesuje się historią (ze szczególnym uwzględnieniem pierwszej połowy XX w.) oraz piłką nożną.
Zawód prawnika wykonuję od 2013 roku. Już podczas studiów ukierunkowałem moje zainteresowania na prawo cywilne, zarówno materialne, jak i procesowe, nieustannie poszerzając od tego czasu swoją wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. Ukończyłem studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, broniąc pracę dyplomową z zakresu postępowania cywilnego. Pracując przez kilka lat na stanowisku asystenta sędziego w wydziale cywilnym sądu rejonowego zdobyłem niezwykle cenne doświadczenie zawodowe z zakresu prawa cywilnego, prawa spadkowego, postępowania cywilnego oraz postępowania egzekucyjnego. Doświadczenie to, połączone z praktycznym poznaniem metodyki pracy sędziego pozwala mi w wykonywanym zawodzie adwokata zawsze dążyć do opracowania optymalnej strategii, mając na względzie przede wszystkim interes oraz dobro Klienta. Decydując się na wykonywanie zawodu adwokata, kierowałem się przede wszystkim chęcią pomocy innym w rozwiązywaniu ich problemów natury prawnej, które często generują ogromny stres oraz niepewność. Dlatego też do każdego zlecenia podchodzę indywidualnie, starając się wypracować satysfakcjonujące rozwiązanie, kładąc przy tym nacisk na fachowość, rzetelność oraz jasność przekazywanych informacji. Swoje obowiązki zawsze staram się wykonywać sumiennie, terminowo oraz z poszanowaniem zasad etyki zawodowej.
Prywatnie uwielbiam podróże, góry, snowboard, ponadto pasjonuję się lotnictwem, fascynują mnie zjawiska atmosferyczne i astronomiczne, które często amatorsko fotografuję.
Aplikant Radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Lublinie.
Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Problematyką kredytów pseudofrankowych zainteresował się już w trakcie studiów. Z tego powodu, niezwłocznie po uzyskaniu wpisu na listę aplikantów radcowskich przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Lublinie w 2021 roku, podjął pracę zawodową ukierunkowaną w tym przedmiocie, reprezentując kredytobiorców na salach sądowych w całej Polsce.
Już w okresie studiów, mając na uwadze przyszłe plany zawodowe, przy tym interesując się szeroko pojętą sztuką argumentacji publicznej, wielokrotnie brał udział jako uczestnik organizowanych przez Krakowskie Stowarzyszenie Mówców tzw. debat oksfordzkich, będących formą publicznej dyskusji nad wybranymi zagadnieniami, osiągając w tym zakresie liczne sukcesy (w tym uzyskując satysfakcjonujące wyniki w ramach Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich).
W trakcie studiów doświadczenie zawodowe zdobywał nie tylko praktykując w kancelariach radców prawnych, ale również w prokuraturze, czy wykonując pracę w kancelarii komorniczej (zyskując zatem również wiedzę w zakresie postępowania egzekucyjnego).
Swoje horyzonty poszerzał także zajmując się problematyką spraw odszkodowawczych.
Ponad wszystko stawia interes klienta i troskę o jego dobro, zaś wykonywaną przez siebie pracę traktuje jako misję niesienia pomocy innym.
Prywatnie pasjonat sportu (wielokrotny uczestnik młodzieżowych mistrzostw regionalnych oraz mistrzostw Polski w pływaniu), e-sportu oraz amator zdrowego odżywiania.
W 2014 r. ukończyła Wyższą Szkołę Menedżerską w Warszawie, uzyskując w ten sposób tytuł magistra prawa. W trakcie studiów interesowała się w szczególności postępowaniem egzekucyjnym i mediacją.