Kancelaria Radców Prawnych

pko bank uniewaznienie umowy kredytu
Nasze wyroki

Kurs negocjowany nie zamyka drogi do dochodzenia roszczeń. Kolejna przegrana PKO BP S.A. w sprawie dot. umowy z kursem rzekomo negocjowanym

Miło nam poinformować, że Kancelaria uzyskała kolejny korzystny wyrok przeciwko PKO BP dotyczący umowy WŁASNY KĄT hipoteczny.

W sprawie kredyt miał zostać uruchomiony po kursie negocjowanym, niemniej w rzeczywistości bank nie dał kredytobiorcom realnej możliwości negocjowania kursu na etapie wypłaty kredytu. Możliwość negocjowania kursu kupna stosowanego na etapie wypłaty kredytu była iluzoryczna. Ponadto, nie było możliwe negocjowanie kursu sprzedaży stosowanego na etapie spłaty kredytu, co sprawia że tak czy inaczej musiało dojść do naruszenia równowagi kontraktowej stron, a tym samym naruszenia interesu konsumentów.

I tak, w opisanym stanie faktycznym, Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim podzielił argumentację Kancelarii o bezzasadności argumentacji banku dotyczącej rzekomego negocjowania kursu wypłaty i wydał w dniu 2 czerwca 2023 r. wyrok (sygn. akt I C 1887/22, SSO Renata Lech), zgodnie z treścią którego ustalił nieważność umowy kredytu oraz zasądził od banku na rzecz naszych Klientów dochodzone spłaty (zgodnie z teorią dwóch kondykcji) .

Pozew złożono we wrześniu 2022 r. w więc wyrok zapadł w 9 miesięcy.

Sprawę prowadzi r.pr. Konrad Korzybski

Możliwość komentowania Kurs negocjowany nie zamyka drogi do dochodzenia roszczeń. Kolejna przegrana PKO BP S.A. w sprawie dot. umowy z kursem rzekomo negocjowanym została wyłączona
Skontaktuj się z nami!Umów się z radcą prawnym na rozmowę!