Kancelaria Radców Prawnych

bank-pko-bp-uniewaznienie-umowy-kredytu-760x430
Nasze wyroki

Kolejne cztery korzystne wyroki przeciwko PKO BP S.A. Umowy uznane za nieważne!

Miło nam poinformować o kolejnych wyrokach uzyskanych w ostatnim czasie przez Kancelarię, wydanych w sprawach dotyczących kredytów denominowanych w CHF zawartych z PKO BP S.A. (umowy „WŁASNY KĄT hipoteczny” oraz umowy „kredyt hipoteczny MIX”)

  1. wyrok Sądu Okręgowego w Białymstoku, I Wydział Cywilny z dnia 23.06.2023 r. (I C 2431/21, SSO Piotr Kozłowski)

We wskazanej sprawie Sąd uznał, iż umowa kredytu WŁASNY KĄT hipoteczny jest nieważna oraz zasądził świadczenie nienależne zgodnie z teorią dwóch kondykcji . Odsetki zasądzono dopiero od dnia uprawomocnienia wyroku, co jest rażąco sprzeczne z Dyrektywą 93/13.

Sprawę prowadzi r.pr. Miłosz Filip.

  1. wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie, XXVIII Wydział Cywilny z dnia 16.06.2023 r. (XXVIII C 13209/22, SSO Ewa Pawłowska)

We wskazanej sprawie Sąd uznał, iż umowa kredytu WŁASNY KĄT hipoteczny jest nieważna oraz zasądził świadczenie nienależne zgodnie z teorią dwóch kondykcji . Odsetki zasądzono od dnia doręczenia odpisu pozwu oraz modyfikacji powództwa, co jest zgodne z Dyrektywą 93/13.

Sprawę prowadzi r.pr. Miłosz Filip.

Pozew złożono w czerwcu 2022 roku a wiec wyrok zapadł w zaledwie rok!

  1. wyrok Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie, I Wydział Cywilny z dnia 15.06.2023 r. (I C 681/21, SSO Eliza Nowicka-Skowrońska)

We wskazanej sprawie Sąd uznał, iż umowa kredytu hipotecznego MIX jest nieważna oraz zasądził świadczenie nienależne zgodnie z teorią dwóch kondykcji . Odsetki zasądzono od dnia następnego po rozprawie na której pouczono powoda o skutkach nieważności umowy, co jest sprzeczne z Dyrektywą 93/13.

Sprawę prowadzi r.pr. Konrad Korzybski.

  1. wyrok Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim, I Wydział Cywilny z dnia 02.06.2023 r. (I C 1887/22, SSO Renata Lech)

We wskazanej sprawie Sąd uznał, iż umowa kredytu WŁASNY KĄT hipoteczny jest nieważna oraz zasądził świadczenie nienależne zgodnie z teorią dwóch kondykcji . W sprawie kredyt miał zostać uruchomiony po kursie negocjowanym, niemniej w rzeczywistości bank nie dał kredytobiorcom realnej możliwości negocjowania kursu na etapie wypłaty kredytu. Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim podzielił argumentację Kancelarii o bezzasadności argumentacji banku dotyczącej rzekomego negocjowania kursu wypłaty.

Sprawę prowadzi r.pr. Konrad Korzybski.

Pozew złożono we wrześniu 2022 roku a wiec wyrok zapadł w 9 miesięcy!

unieważnienie kredytu pko wyrok
unieważnienie kredytu pko wyrok
unieważnienie kredytu pko wyrok
unieważnienie kredytu pko wyrok

PKO BP S.A

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw przeciwko PKO BP S.A., specjalizując się w kredytach frankowych. Nasza skuteczność jest potwierdzona licznymi wyrokami na korzyść Klientów, co odzwierciedla naszą wiedzę i zaangażowanie. Oferujemy jasne warunki współpracy. Informacje o naszych wygranych wyrokach unieważniających kredyty frankowe w PKO BP S.A są publicznie dostępne, co pozwala na weryfikację naszych osiągnięć i budowanie zaufania. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi sukcesami i skorzystania z naszych usług i zapoznania się z innymi wyrokami w sprawach przeciwko PKO BP S.A.

Możliwość komentowania Kolejne cztery korzystne wyroki przeciwko PKO BP S.A. Umowy uznane za nieważne! została wyłączona
Skontaktuj się z nami!Umów się z radcą prawnym na rozmowę!