Kancelaria Radców Prawnych

bank-pko-bp-uniewaznienie-umowy-kredytu-760x430
Nasze wyroki

Kolejne cztery korzystne wyroki przeciwko PKO BP S.A. Umowy uznane za nieważne!

Miło nam poinformować o kolejnych wyrokach uzyskanych w ostatnim czasie przez Kancelarię, wydanych w sprawach dotyczących kredytów denominowanych w CHF zawartych z PKO BP S.A. (umowy „WŁASNY KĄT hipoteczny” oraz umowy „kredyt hipoteczny MIX”)

  1. wyrok Sądu Okręgowego w Białymstoku, I Wydział Cywilny z dnia 23.06.2023 r. (I C 2431/21, SSO Piotr Kozłowski)

We wskazanej sprawie Sąd uznał, iż umowa kredytu WŁASNY KĄT hipoteczny jest nieważna oraz zasądził świadczenie nienależne zgodnie z teorią dwóch kondykcji . Odsetki zasądzono dopiero od dnia uprawomocnienia wyroku, co jest rażąco sprzeczne z Dyrektywą 93/13.

Sprawę prowadzi r.pr. Miłosz Filip.

  1. wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie, XXVIII Wydział Cywilny z dnia 16.06.2023 r. (XXVIII C 13209/22, SSO Ewa Pawłowska)

We wskazanej sprawie Sąd uznał, iż umowa kredytu WŁASNY KĄT hipoteczny jest nieważna oraz zasądził świadczenie nienależne zgodnie z teorią dwóch kondykcji . Odsetki zasądzono od dnia doręczenia odpisu pozwu oraz modyfikacji powództwa, co jest zgodne z Dyrektywą 93/13.

Sprawę prowadzi r.pr. Miłosz Filip.

Pozew złożono w czerwcu 2022 roku a wiec wyrok zapadł w zaledwie rok!

  1. wyrok Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie, I Wydział Cywilny z dnia 15.06.2023 r. (I C 681/21, SSO Eliza Nowicka-Skowrońska)

We wskazanej sprawie Sąd uznał, iż umowa kredytu hipotecznego MIX jest nieważna oraz zasądził świadczenie nienależne zgodnie z teorią dwóch kondykcji . Odsetki zasądzono od dnia następnego po rozprawie na której pouczono powoda o skutkach nieważności umowy, co jest sprzeczne z Dyrektywą 93/13.

Sprawę prowadzi r.pr. Konrad Korzybski.

  1. wyrok Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim, I Wydział Cywilny z dnia 02.06.2023 r. (I C 1887/22, SSO Renata Lech)

We wskazanej sprawie Sąd uznał, iż umowa kredytu WŁASNY KĄT hipoteczny jest nieważna oraz zasądził świadczenie nienależne zgodnie z teorią dwóch kondykcji . W sprawie kredyt miał zostać uruchomiony po kursie negocjowanym, niemniej w rzeczywistości bank nie dał kredytobiorcom realnej możliwości negocjowania kursu na etapie wypłaty kredytu. Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim podzielił argumentację Kancelarii o bezzasadności argumentacji banku dotyczącej rzekomego negocjowania kursu wypłaty.

Sprawę prowadzi r.pr. Konrad Korzybski.

Pozew złożono we wrześniu 2022 roku a wiec wyrok zapadł w 9 miesięcy!

unieważnienie kredytu pko wyrok
unieważnienie kredytu pko wyrok
unieważnienie kredytu pko wyrok
unieważnienie kredytu pko wyrok
Możliwość komentowania Kolejne cztery korzystne wyroki przeciwko PKO BP S.A. Umowy uznane za nieważne! została wyłączona
Skontaktuj się z nami!Umów się z radcą prawnym na rozmowę!