Kancelaria Radców Prawnych

uniewaznienie kredytu frankowego
Nasze wyroki

Kurs negocjowany nie zamyka drogi do dochodzenia roszczeń. Kolejna przegrana PKO BP S.A. w sprawie dot. umowy NORDEA z kursem rzekomo negocjowanym!

Miło nam poinformować, że Kancelaria uzyskała kolejny korzystny wyrok przeciwko PKO BP dotyczący umowy dawnego Nordea Bank Polska S.A.

W sprawie kredyt miał zostać uruchomiony po kursie negocjowanym, co uregulowano w części ogólnej umowy (COU), niemniej w rzeczywistości bank nie dał kredytobiorcom realnej możliwości negocjowania kursu na etapie wypłaty kredytu. Możliwość negocjowania kursu kupna stosowanego na etapie wypłaty kredytu była iluzoryczna. Ponadto, nie było możliwe negocjowanie kursu sprzedaży stosowanego na etapie spłaty kredytu, co sprawia że tak czy inaczej musiało dojść do naruszenia równowagi kontraktowej stron, a tym samym naruszenia interesu konsumentów.

I tak, w opisanym stanie faktycznym, Sąd Okręgowy w Warszawie, III Wydział Cywilny podzielił argumentację Kancelarii o bezzasadności argumentacji Banku dotyczącej rzekomego negocjowania kursu wypłaty i wydał w dniu 24 maja 2023 r. wyrok (sygn. akt III C 679/20, SSO Rafał Schmidt), zgodnie z treścią którego ustalił nieważność umowy kredytu oraz zasądził od banku na rzecz naszych Klientów dochodzone spłaty (zgodnie z teorią dwóch kondykcji) .

Pozew złożono w marcu 2020 r.

Sprawę prowadzą r.pr. Konrad Korzybski, r.pr. Maciej Rączkowski oraz r. pr. Miłosz Filip

uniewaznienie umowy nordea
Możliwość komentowania Kurs negocjowany nie zamyka drogi do dochodzenia roszczeń. Kolejna przegrana PKO BP S.A. w sprawie dot. umowy NORDEA z kursem rzekomo negocjowanym! została wyłączona
Skontaktuj się z nami!Umów się z radcą prawnym na rozmowę!