Kancelaria Radców Prawnych

mbank-uniewaznienie-kredytu
Nasze wyroki

Kolejne trzy korzystne wyroki przeciwko mBank S.A. wydane przez Sąd Okręgowy w Warszawie

Miło nam poinformować o kolejnych wyrokach uzyskanych w ostatnim czasie przez Kancelarię, wydanych w sprawach dotyczących kredytów indeksowanych do CHF zawartych z BRE Bankiem S.A. (obecnie mBank SA):

  1. wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie, XXVIII Wydział Cywilny z dnia 31.05.2023 r. (XXVIII C 9928/21, SSR del. Edyta Sornat-Unisk)

We wskazanej sprawie Sąd uznał, iż umowa kredytu jest nieważna oraz zasądził świadczenie nienależne zgodnie z teorią dwóch kondykcji . Odsetki zasądzono od dnia doręczenia pozwu, co sprawia że orzeczenie jest zgodne z Dyrektywą 93/13.

Sprawę prowadzi r.pr. Miłosz Filip.

  1. wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie, XXVIII Wydział Cywilny z dnia 30.05.2023 r. (XXVIII C 13184/22, SSO Bartłomiej Biegański )

We wskazanej sprawie Sąd uznał, iż umowa kredytu jest nieważna oraz zasądził świadczenie nienależne zgodnie z teorią dwóch kondykcji. Odsetki zasądzono od 7 – go dnia po pouczeniu na rozprawie o skutkach nieważności umowy, co sprawia że orzeczenie jest sprzeczne z Dyrektywą 93/13.

Sprawę prowadzi r.pr. Miłosz Filip

  1. wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie, XXVIII Wydział Cywilny z dnia 16.05.2023 r. (XXVIII C 11168/21, SSO Paweł Krekora)

We wskazanej sprawie Sąd uznał, iż umowa kredytu jest nieważna oraz zasądził świadczenie nienależne zgodnie z teorią dwóch kondykcji . Odsetki zasądzono od dnia wezwania do zapłaty oraz od doręczenia modyfikacji powództwa, co sprawia że orzeczenie jest zgodne z Dyrektywą 93/13.

Sprawę prowadzi r.pr. Miłosz Filip.

wyrok mbank uniewaznienie kredytu
wyrok mbank uniewaznienie kredytu
wyrok mbank uniewaznienie kredytu
Możliwość komentowania Kolejne trzy korzystne wyroki przeciwko mBank S.A. wydane przez Sąd Okręgowy w Warszawie została wyłączona
Skontaktuj się z nami!Umów się z radcą prawnym na rozmowę!