Kancelaria Radców Prawnych

millennium bank wyroki w sprawach frankowych
Nasze wyroki

Bank Millennium pokonany! Ustalanie nieważności umów kredytów indeksowanych do CHF stało się standardem

Miło nam poinformować o kolejnym wyroku w sprawie przeciwko Bankowi Millennium S.A. korzystnym dla kredytobiorców. Sąd nie pozostawia wątpliwości, iż mechanizm indeksacji stosowany niegdyś przez Bank Millennium SA w umowach kredytów indeksowanych do waluty obcej był mechanizmem niedozwolonym. Ustalanie nieważności umów kredytów indeksowanych do CHF stało się w istocie standardem.

Sąd Okręgowy w Warszawie, XXVIII Wydział Cywilny w sprawie przeciwko Bankowi Millennium S.A. w dniu 18 stycznia 2023 r. wydał wyrok (sygn. akt XXVIII C 5716/21, SSO Iwona Lizakowska-Bytof), zgodnie z treścią którego ustalił nieważność umowy kredytu oraz zasądził świadczenie nienależne zgodnie z teorią dwóch kondykcji (w tym raty kapitałowo-odsetkowe i składki ubezpieczeniowe), obciążając Bank całością kosztów procesu . Powództwo oddalono w części – jedynie w zakresie części żądania odsetkowego (Sąd zasądził odsetki ustawowe za opóźnienie od dnia pouczenia kredytobiorcy na rozprawie o skutkach nieważności umowy kredytu).

Pozew wpłynął w kwietniu 2021 roku, a zatem wyrok zapadł w 21 miesięcy.

Sprawę prowadzi: r.pr. Miłosz Filip

wyrok kredyt frankowy millennium
Możliwość komentowania Bank Millennium pokonany! Ustalanie nieważności umów kredytów indeksowanych do CHF stało się standardem została wyłączona
Skontaktuj się z nami!Umów się z radcą prawnym na rozmowę!