Miło nam poinformować o kolejnych wyrokach uzyskanych w ostatnim czasie przez Kancelarię, wydanych w sprawach dotyczących kredytów indeksowanych do CHF zawartych z BRE Bankiem S.A. (obecnie mBank SA):
- wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie, XXVIII Wydział Cywilny z dnia 20.04.2023 r. (XXVIII C 9360/21, SSO Piotr Grenda )
We wskazanej sprawie Sąd uznał, iż umowa kredytu jest nieważna oraz zasądził świadczenie nienależne zgodnie z teorią dwóch kondykcji. Odsetki zasądzono od dnia pouczenia na rozprawie o skutkach nieważności umowy, co sprawia że orzeczenie jest sprzeczne z Dyrektywą 93/13.
Sprawę prowadzi r.pr. Konrad Korzybski
- wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie, III Wydział Cywilny z dnia 19.04.2023 r. (III C 883/20, SSO Ewa Suchecka-Bartnik)
We wskazanej sprawie Sąd uznał, iż umowa kredytu jest nieważna oraz zasądził świadczenie nienależne zgodnie z teorią dwóch kondykcji. Odsetki zasądzono od dnia wezwania do zapłaty, co sprawia że orzeczenie jest zgodne z Dyrektywą 93/13.
Sprawę prowadzi r.pr. Konrad Korzybski


