Kancelaria Radców Prawnych

unieważnienie kredytu frankowego pko
Nasze wyroki

Wydział frankowy po raz kolejny wstrzymuje obowiązek spłaty rat kredytu – sprawa przeciwko PEKAO S.A.

Jest nam niezmiernie miło przekazać informację, że w jednej z prowadzonych przez kancelarię spraw „frankowych” przeciwko Bankowi PEKAO S.A. Sąd Okręgowy w Warszawie, XXVIII Wydział Cywilny (tzw. wydział frankowy) w osobie SSR del. Piotra Grendy w dniu 16 lipca 2021 r. wydał postanowienie (sygn. akt XXVIII C 8922/21) uwzględniające złożony przez Kancelarię wniosek o zabezpieczenie roszczenia poprzez wstrzymanie obowiązku spłaty rat kredytu na czas trwania procesu.

Jest to kolejny w ostatnich dniach przykład coraz wyższej skuteczności stosowanej przez Kancelarię argumentacji wywodzącej interes prawny w udzieleniu zabezpieczenia nie tylko z ewentualnego zagrożenia braku możliwości realizacji wyroku po zakończeniu sprawy, ale przede wszystkim z konieczności zapewnienia konsumentowi – kredytobiorcy pełnej ochrony wynikającej z Dyrektywy 93/13 (zwłaszcza w sytuacji, gdy wysokość świadczenia nienależnego uczynionego na rzecz banku jest wyższa niż kwota uprzednio uzyskanego kredytu).

Właśnie wobec tego rodzaju kompleksowej argumentacji – zbudowanej w oparciu o rzetelną analizę i zrozumienie ratio legis Dyrektywy 93/13 – w coraz większej ilości spraw udaje nam się osiągnąć efekt w postaci wstrzymania obowiązku spłaty rat kredytu na czas trwania procesu.

Sprawę prowadzi: r.pr. Konrad Korzybski.

Możliwość komentowania Wydział frankowy po raz kolejny wstrzymuje obowiązek spłaty rat kredytu – sprawa przeciwko PEKAO S.A. została wyłączona
Skontaktuj się z nami!Umów się z radcą prawnym na rozmowę!