Kancelaria Radców Prawnych

bank-pekao-wyrok-760x430
Nasze wyroki

Kolejne dwa korzystne wyroki przeciwko PEKAO S.A. wydane w ekspresowym tempie

Miło nam poinformować o kolejnych wyrokach uzyskanych w ostatnim czasie przez Kancelarię w sprawach prowadzonych przez r.pr. Miłosza Filipa, a wydanych w sprawach dotyczących kredytów denominowanych w CHF zawartych z Bankiem BPH S.A. (którego następcą prawnym jest PEKAO SA):

  1. wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie, XXVIII Wydział Cywilny z dnia 28.04.2023 r. (XXVIII C 13309/22, SSO Ewa Pawłowska )

We wskazanej sprawie Sąd uznał, iż umowa kredytu zawarta z Bankiem BPH SA w 2006 roku jest nieważna oraz zasądził świadczenie nienależne zgodnie z teorią dwóch kondykcji . Odsetki zasądzono od doręczenia odpisu pozwu i pisma modyfikującego powództwo co sprawia, że orzeczenie jest zgodne z Dyrektywą 93/13.

Pozew złożono w czerwcu 2022 r., a więc wyrok zapadł w 10 miesięcy.

Sprawę prowadzi r.pr. Miłosz Filip

  1. wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie, XXVIII Wydział Cywilny z dnia 08.05.2023 r. (XXVIII C 20215/22, SSO Joanna Iwona Golda-Pauszek)

We wskazanej sprawie Sąd uznał, iż umowa kredytu zawarta z Bankiem BPH SA w 2004 roku jest nieważna oraz zasądził świadczenie nienależne zgodnie z teorią dwóch kondykcji . Odsetki zasądzono od dnia następującego po dniu pouczenia na rozprawie o skutkach nieważności umowy, co sprawia że orzeczenie jest sprzeczne z Dyrektywą 93/13.

Pozew złożono w października 2022 r., a więc wyrok zapadł w 7 miesięcy.

Sprawę prowadzi r.pr. Miłosz Filip.

unieważnienie kredytu frankowego wyrok bank pekao
unieważnienie kredytu frankowego wyrok bank pekao
unieważnienie kredytu frankowego wyrok bank pekao
Możliwość komentowania Kolejne dwa korzystne wyroki przeciwko PEKAO S.A. wydane w ekspresowym tempie została wyłączona
Skontaktuj się z nami!Umów się z radcą prawnym na rozmowę!