Kancelaria Radców Prawnych

wyrok kredyty frankowe
Nasze wyroki

Kolejne dwa korzystne wyroki przeciwko BPH S.A. Wyroki wydane w 5 oraz 6 miesięcy!

Miło nam poinformować o kolejnych wyrokach uzyskanych w ostatnim czasie przez Kancelarię, wydanych w sprawach dotyczących kredytów denominowanych w CHF zawartych z Bankiem BPH S.A.

  1. wyrok Sądu Okręgowego w Sieradzu, I Wydział Cywilny z dnia 04.08.2023 r. (I C 100/23, SSO Elżbieta Sadowska-Augustyniak)

We wskazanej sprawie Sąd uznał przesłankowo, iż umowa kredytu jest nieważna oraz zasądził świadczenie nienależne zgodnie z teorią dwóch kondykcji . Odsetki zasądzono od dnia doręczenia odpisu pozwu, co jest zgodne z Dyrektywą 93/13. Kredyt był kredytem w całości spłaconym stąd brak ustalenia nieważności umowy w sentencji wyroku.

Sprawę prowadzi r.pr. Konrad Korzybski

Pozew złożono w lutym 2023 roku, a więc wyrok zapadł w zaledwie 6 miesięcy!

  1. wyrok Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie, II Wydział Cywilny z dnia 16.08.2023 r. (II C 629/23, SSO Sylwia Hajnrych)

We wskazanej sprawie Sąd uznał, iż umowa kredytu jest nieważna oraz zasądził świadczenie nienależne zgodnie z teorią dwóch kondykcji . Odsetki zasądzono od dnia doręczenia odpisu pozwu, co jest zgodne z Dyrektywą 93/13

Pozew złożono w marcu 2023 roku, a więc wyrok zapadł w zaledwie 5 miesięcy!

Sprawę prowadzi r.pr. Miłosz Filip.

unieważnienie kredytu frankowego wyrok
unieważnienie kredytu frankowego wyrok
Możliwość komentowania Kolejne dwa korzystne wyroki przeciwko BPH S.A. Wyroki wydane w 5 oraz 6 miesięcy! została wyłączona
Skontaktuj się z nami!Umów się z radcą prawnym na rozmowę!