Kancelaria Radców Prawnych

Nasze wyroki

Zła passa Banku Millennium. Umowy kredytów indeksowanych do CHF masowo unieważniane

Miło nam poinformować, że Sąd Okręgowy w Warszawie, XXIV Wydział Cywilny w sprawie przeciwko Bankowi Millennium SA w dniu 7 czerwca 2022 r. wydał wyrok (sygn. akt XXIV C 644/20, SSO Monika Dominiak), zgodnie z treścią którego ustalił, że umowa kredytu jest nieważna w całości oraz zasądził całe świadczenie nienależne zgodnie z teorią dwóch kondykcji, obciążając Bank całością kosztów procesu.

Jest to kolejna sprawa, w której w pozwie formułowano jedynie roszczenie o ustanowienie nieważności umowy kredytu oraz o zasądzenie świadczenia nienależnego – nie formułowano roszczenia ewentualnego o ustalenie bezskuteczności klauzul abuzywnych (tzw. odfrankowienie).

W istocie przed Sądem Okręgowym w Warszawie, mając na względzie utrwaloną linię orzeczniczą, ze względów pragmatycznych, jak i prawnych nie ma już potrzeby formułowania roszczenia ewentualnego o odfrankowienie, co pozwala na istotne skrócenie czasu postępowania.

Sprawę prowadzą: r.pr. Konrad Korzybski i r.pr. Miłosz Filip

wyrok millennium czerwiec 22

Możliwość komentowania Zła passa Banku Millennium. Umowy kredytów indeksowanych do CHF masowo unieważniane została wyłączona
Skontaktuj się z nami!Umów się z radcą prawnym na rozmowę!