Kancelaria Radców Prawnych

uniewaznienie kredytu mbank
Nasze wyroki

Umowa kredytu indeksowanego do CHF BRE Bank S.A. (obecnie mBank SA) nieważna!

Miło nam poinformować, że Sąd Okręgowy w Warszawie, XXVIII Wydział Cywilny w sprawie przeciwko mBank SA w dniu 7 czerwca 2022 r. wydał wyrok (sygn. akt XXVIII C 11869/21, SSO Aleksandra Orzechowska), zgodnie z treścią którego ustalił, że umowa kredytu  jest nieważna w całości oraz zasądził całe świadczenie nienależne zgodnie z teorią dwóch kondykcji. Powództwo oddalono jedynie co do części roszczenia odsetkowego oraz w zakresie składki ubezpieczenia nieruchomości. W sprawie odbyła się jedna rozprawa, na której przesłuchano kredytobiorcę.

Jest to kolejna sprawa, w której w pozwie formułowano jedynie roszczenie o ustanowienie nieważności umowy kredytu oraz o zasądzenie świadczenia nienależnego – nie formułowano roszczenia ewentualnego o ustalenie bezskuteczności klauzul abuzywnych (tzw. odfrankowienie). W istocie przed Sądem Okręgowym w Warszawie, mając na względzie utrwaloną linię orzeczniczą, ze względów pragmatycznych, jak i prawnych nie ma już potrzeby formułowania roszczenia ewentualnego o odfrankowienie, co pozwala na istotne skrócenie czasu postępowania.

Pozew wpłynął do Sądu 30 sierpnia 2021 roku, a zatem wyrok zapadł zaledwie w ok. 9 miesięcy.

Powyższe po raz kolejny ukazuje, iż jesteśmy w stanie uzyskać dla Klientów wyrok w I instancji w okresie krótszym niż rok.

Sprawę prowadzi: r.pr. Miłosz Filip

wyrok-mbank-kredyt-chf

Możliwość komentowania Umowa kredytu indeksowanego do CHF BRE Bank S.A. (obecnie mBank SA) nieważna! została wyłączona
Skontaktuj się z nami!Umów się z radcą prawnym na rozmowę!