Kancelaria Radców Prawnych

mbank-uniewaznienie-umowy-kredytu
Nasze wyroki

Kolejne trzy korzystne wyroki przeciwko mBank S.A. wydane przez sądy warszawskie

Miło nam poinformować o kolejnych wyrokach uzyskanych w ostatnim czasie przez Kancelarię, wydanych w sprawach dotyczących kredytów indeksowanych do CHF zawartych z BRE Bankiem S.A. (obecnie mBank SA):

  1. wyrok Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie, II Wydział Cywilny z dnia 26.06.2023 r. (II C 1654/22, SSO Hanna Wawrzyniak)

We wskazanej sprawie Sąd uznał, iż umowa kredytu jest nieważna oraz zasądził świadczenie nienależne zgodnie z teorią dwóch kondykcji .

Sprawę prowadzi r.pr. Konrad Korzybski.

  1. wyrok Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w Warszawie, II Wydział Cywilny z dnia 21.06.2023 r. (II C 1634/22, SSO Hanna Wawrzyniak)

We wskazanej sprawie Sąd uznał, iż umowa kredytu jest nieważna oraz zasądził świadczenie nienależne zgodnie z teorią dwóch kondykcji.

Sprawę prowadzi r.pr. Konrad Korzybski

  1. wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie, XXVIII Wydział Cywilny z dnia 16.06.2023 r. (XXVIII C 9160/21, SSO Edyta Sornat-Unisk)

We wskazanej sprawie Sąd zasądził świadczenie nienależne zgodnie z teorią dwóch kondykcji, obciążając Bank całością kosztów procesu. Sąd przesłankowo ustalił nieważność umowy kredytu, mając na względzie, że kredyt został w całości spłacony, a umowa kredytu nie była już wykonywana – jest to zatem kolejne potwierdzenie, iż sam fakt dokonania całkowitej spłaty kredytu nie zamyka drogi do chodzenia roszczeń. Przesłankowe ustalenie nieważności umowy kredytu oznacza, iż Sąd nie orzeka o nieważności w sentencji wyroku. W takim przypadku Sąd zasądza zwrot świadczenia nienależnego, uznawszy że umowa jest nieważna.

Sprawę prowadzi r.pr. Miłosz Filip.

kredyt frankowy wyrok mbank
kredyt frankowy wyrok mbank
kredyt frankowy wyrok mbank
Możliwość komentowania Kolejne trzy korzystne wyroki przeciwko mBank S.A. wydane przez sądy warszawskie została wyłączona
Skontaktuj się z nami!Umów się z radcą prawnym na rozmowę!