Kancelaria Radców Prawnych

pko bank uniewaznienie umowy kredytu
Nasze wyroki

Kolejny prawomocny wyrok p-ko PKO BP S.A. Sąd Apelacyjny w Białymstoku potwierdza przesłankowo nieważność umowy kredytu „własny kąt hipoteczny”

Miło nam poinformować, że w dniu 09.03.2023 r. Sąd Apelacyjny w Białymstoku, I Wydział Cywilny (I ACa 770/22, SSA Małgorzata Szostak – Szydłowska) wydał korzystny dla Klientów Kancelarii wyrok w sprawie dotyczącej kredytu całkowicie spłaconego.

We wskazanej sprawie Sąd Apelacyjny potwierdził, że umowa kredytu PKO BP S.A. „własny kąt hipoteczny” jest nieważna. Apelację banku od korzystnego dla Klientów Kancelarii wyroku Sąd Apelacyjny uwzględnił jedynie w niewielkiej części tj. w związku z uznaniem za zasadnego zarzutu zatrzymania , a tym samym w zakresie daty odsetek ustawowych. W pozostałym zakresie apelację oddalono.

Sąd Apelacyjny oceniał wyrok Sądu Okręgowego w Ostrołęce, I Wydział Cywilny w osobie SSO Tomasza Sagała z dnia 23 lutego 2022 r. (sygn. akt I C 1203/20), zgodnie z treścią którego Sąd zasądził od banku na rzecz naszych Klientów dochodzone spłaty – kredyt był w całości spłacony, więc Sąd nie ustalał nieważności umowy;

Sprawę prowadzi r.pr. Marcin Wojciński

Możliwość komentowania Kolejny prawomocny wyrok p-ko PKO BP S.A. Sąd Apelacyjny w Białymstoku potwierdza przesłankowo nieważność umowy kredytu „własny kąt hipoteczny” została wyłączona
Skontaktuj się z nami!Umów się z radcą prawnym na rozmowę!