Kancelaria Radców Prawnych

Nasze wyroki

Umowy kredytów indeksowanych mBanku powszechnie kwestionowane w orzecznictwie

Miło nam poinformować o kolejnym wyroku niekorzystnym dla mBanku. Reprezentowany przez nas Klient pokonał mBank, w sprawie dotyczącej umowy kredytu indeksowanego.

Sąd Okręgowy w Warszawie w osobie SSO Moniki Dominiak wydał w dniu 12 kwietnia 2022 r. wyrok (sygn. akt XXIV C 2164/20), zgodnie z treścią którego ustalił, że umowa kredytu jest nieważna w całości a w konsekwencji tego zasądził od banku na rzecz naszego Klienta dochodzone świadczenie nienależne zgodnie z teorią dwóch kondykcji (za wyjątkiem składek na ubezpieczenie nieruchomości). W sprawie odbyła się jedna rozprawa, na której przesłuchano kredytobiorcę. Powództwo oddalone jedynie częściowo w zakresie roszczenia odsetkowego oraz co do zwrotu składek na ubezpieczenie nieruchomości. Pozew złożono we wrześniu 2020 roku, a zatem wyrok zapadł po ok. 1,5 roku.

Powyższe ukazuje dobitnie, iż umowy kredytów indeksowanych mBanku (dawny BRE Bank SA) są powszechnie kwestionowane w orzecznictwie sądów powszechnych, ze względu na wadliwy mechanizm indeksacji.

Sprawę prowadzi: r.pr. Miłosz Filip

Możliwość komentowania Umowy kredytów indeksowanych mBanku powszechnie kwestionowane w orzecznictwie została wyłączona
Skontaktuj się z nami!Umów się z radcą prawnym na rozmowę!