Kancelaria Radców Prawnych

deutsche-bank
Nasze wyroki

Umowy Deutsche Bank Polska S.A. kwestionowane w orzecznictwie nie tylko przez „wydział frankowy”. Kolejny korzystny wyrok – tym razem Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w sprawie kredytu w całości spłaconego

Miło nam poinformować, że Sąd Okręgowy Warszawa – Praga, I Wydział Cywilny w sprawie przeciwko Deutsche Bank Polska SA w dniu 9 marca 2023 r. wydał wyrok (sygn. akt I C 2035/21, SSO Eliza Nowicka – Skowrońska), zgodnie z treścią którego zasądził świadczenie nienależne zgodnie z teorią dwóch kondykcji, obciążając Bank całością kosztów procesu. Są ustalił przesłankowo nieważność umowy kredytu, mając na względzie, że kredyt był w całości spłacony. Sprawa dotyczyła umowy kredytu denominowanego Deutsche Bank PBC SA z 2006 roku.

Powyższe potwierdza, iż sam fakt całkowitej spłaty kredytu nie pozbawia kredytobiorcy możliwości dochodzenia roszczeń, o czym pisaliśmy na BLOGU Kancelarii tutaj.

Również w orzecznictwie TSUE przyjmuje się, że ochrona przyznana przez Dyrektywę 93/13 nie może być ograniczona jedynie do okresu wykonania umowy zawartej z konsumentem przez przedsiębiorcę, lecz że obowiązuje ona również po wykonaniu tej umowy (zob: tutaj)

Pozew złożono w sierpniu 2021 roku, a zatem wyrok zapadł w 1,5 roku.

Sprawę prowadzi: r.pr. Konrad Korzybski

wyrok deutschebank 9 marca
Możliwość komentowania Umowy Deutsche Bank Polska S.A. kwestionowane w orzecznictwie nie tylko przez „wydział frankowy”. Kolejny korzystny wyrok – tym razem Sądu Okręgowego Warszawa-Praga w sprawie kredytu w całości spłaconego została wyłączona
Skontaktuj się z nami!Umów się z radcą prawnym na rozmowę!