Kancelaria Radców Prawnych

santander-bank unieważnienie kredytu frankowego
Nasze wyroki

Santander Bank Polska pokonany w sprawie dotyczącej umowy byłego Kredyt Banku

Jak zwykle prezentujemy Państwu bardzo dobre wieści! Sąd Okręgowy w Ostrołęce, w osobie SSO Marty Truszkowskiej, wyrokiem z dnia 17 marca 2022 roku (I C 35/21) ustalił, że umowa kredytu zawarta z byłym Kredyt Bankiem, jest nieważna.

Sąd uznał zarzut potrącenia dochodzonej przez Kredytobiorców kwoty z kwotą wypłaconego im kapitału w PLN. Jako, że Kredytobiorcy nie spłacili jeszcze wypłaconego im w złotych kapitału (a więc dochodzona przed Sądem kwota była mniejsza, niż kwota wypłaconego kredytu) – Sąd oddalił powództwo o zapłatę, ale kredytobiorcy są już z bankiem niemal w całości rozliczeni.

Co jednak istotniejsze Sąd odrzucił zarzut banku dotyczący potrącenia dochodzonej kwoty z kwotą wyliczonego przez bank wynagrodzenia za korzystanie z kapitału. Pani Sędzia uzasadniła to m.in. faktem, iż dochodzenie tego rodzaju roszczeń jest sprzeczne z celami dyrektywy 93/13, a nadto uwzględnienie wynagrodzenia za korzystanie z kapitału, prowadziłoby w istocie do swego rodzaju reaktywacji unieważnionej przed chwilą umowy kredytu, już jako kredytu czysto złotowego, co również jest niedopuszczalne.

Sprawę prowadzą r.pr. Maciej Dujka i r.pr. Marcin Wojciński.

wyrok santander

Możliwość komentowania Santander Bank Polska pokonany w sprawie dotyczącej umowy byłego Kredyt Banku została wyłączona
Skontaktuj się z nami!Umów się z radcą prawnym na rozmowę!